Cursuri de Weekend cu tematica florala

SZilnic-Cursuri de iniţiere în tehnica florală, adaptate diverselor niveluri de vârstă şi destinate “copiilor” între 0- 80 ani (!)- copiii de vârstă preşcolară putând fi însoţiţi de părinţi, bunici, bone, fraţi , cu asigurarea condiţiilor necesare.

Pe durata cursurilor va fi asigurat fiecărui
cursant materialul dendrologic necesar- atât flori tăiate, cât şi flori de ghiveci.

Programul cursurilor permite dezvăluirea unor secrete de prelungire a vieţii florilor şi de îngrijire a plantelor de grădină, utilizându-se ustensile de grădinărit în miniatură, ce vor fi puse la dispoziţie individual fiecărui cursant şi pe care acesta le va putea lua acasă la încheierea taberei.

Fiecare serie de tabără se va încheia cu o petrecere în aer liber “CARNAVALUL FLORILOR” , la care fiecare copil va purta un costum surpriză, oferit de organizator.

Surprizele nu se vor termina aici, urmând să fie descoperite de către fiecare participant pe parcursul programului de tabără.

2017-11-10T11:30:52+00:00

Leave A Comment